IX Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD

Zapraszamy 20 września w godz. 9:30-14:30 na konferencję w formule online pn. „Rodzic Jako Animator Rozwoju Dziecka z FASD”. W tym roku współorganizatorem jest Miasto Chojnice oraz Szpital Specjalistyczny w Chojnicach im. J.K. Łukowicza.W czasie konferencji przedstawimy dobre praktyki współpracy z Rodziną stosowane w Polsce i Kanadzie. Pani dr n.med. Seweryna Konieczna przybliży proces diagnostyczny dzieci i adolescentów z perspektywy medycznej, natomiast p. Jolanta Szuszkowska-Olechnowicz – psycholog, psychoterapeuta omówi perspektywę psychologiczną. Potem p. Małgorzata Tomanik przedstawi model kanadyjski uznany przez WHO jako wzorcowy w odniesieniu do zastosowania unikalnej współpracy z rodzinami oraz innymi osobami wspierającymi dziecka/adolescenta z zaburzeniami neurorozwojowymi. Na zakończenie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem prelegentów oraz prowadzącego konferencję p. Radosławem Kostro – Rodzicem adopcyjnym i zastępczym czwórki chłopców.

Rejestracja mailowa na adres: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, instytucję, zawód lub info, że jest się rodzicem/opiekunem oraz adres mailowy na który zostanie wysłany w dniach 17-19 września link na platformę zoom.


Konferencja organizowana w ramach realizacji zadania publicznego „W ciąży – ani kieliszka. Program profilaktyki uniwersalnej i selektywnej FAS/FASD. Edycja VI.” współfinansowana ze środków otrzymanych przez Województwo Pomorskie.Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum