Zapraszamy na obchody Dnia FAS do Gdańska

Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień zapraszają do udziału w obchodach Światowego Dnia Świadomości FASD w Gdańsku w dniu 9.09.2017 r.

Światowy Dzień FAS obchodzimy w Gdańsku od kilku lat, uświadamiając mieszkańcom naszego miasta jak ważne jest powstrzymanie się od picia alkoholu w czasie ciąży.

Tegoroczne obchody odbędą przy molo w Gdańsku Brzeźnie w godzinach 11:00 – 14:00.

Oto atrakcje, które przygotowaliśmy.

  • Strefa rodzica – porad udzielają : psycholog, pedagog, logopeda i fizjoterapeuta z Fundacji FASCYNACJE oraz Centrum Terapii Wyspa.

  • Strefa dziecka - atrakcje dla dzieci małych i dużych : gry i zabawy sensoryczne, konkursy z nagrodami, duże bańki mydlane, eksperymenty chemiczne, wspólne malowanie, robienie latawców, zdrowy poczęstunek, muzyka na żywo, stoisko informacyjne, puszczanie latawców na plaży.

Chcemy prosić dzieci i ich opiekunów o przyjście na Wydarzenie z latawcami, które na koniec wypuścimy do nieba. Przyjęliśmy latawiec jako symbol dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym, które jeśli im pomóc, mogą też „wzbić się w górę”. Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Wydarzeniu i mamy nadzieję, że będą Państwo wraz z nami świętować Dzień Świadomości FASD.

W imieniu organizatorów

Agnieszka Jóźwiak Prezes Fundacji FASCYNACJE


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum