Konferencja w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie


Na konferencję zostali zaproszeni pracownicy służby zdrowia i pomocy społecznej z terenu powiatu wejherowskiego. Jej głównym celem było przedstawienie projektu „Ciąża bez alkoholu – dziecko bez FAS” i zachęcenie uczestników do włączenia się w Kampanię STOP FAS.

Konferencję prowadził pan Jacek Thiel – członek zarządu powiatu wejherowskiego. Na początku głos zabrała pani Gabriela Lisius – starosta wejherowski. Witając uczestników, powiedziała: „Specjalnie wybraliśmy 1 czerwca, czyli dzień dziecka, na rozpoczęcie kampanii, aby od najmłodszych lat mówić o zagrożeniach związanych z piciem alkoholu przez kobiety w ciąży. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców poprzez ulotki, plakaty czy pogadanki w szkołach.” Wśród zaproszonych gości była pani Łucja Słowikowska – przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej Rady Powiatu Wejherowskiego. Lek med. Grażyna Rymaszewska z Fundacji „Trzeźwość” wygłosiła wykład na temat wpływu alkoholu na rozwój płodu oraz omówiła projekt „Ciąża bez alkoholu – dziecko bez FAS”. Pani Weronika Olszewska – studentka medycyny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - przedstawiła scenariusz lekcji „W ciąży – ani kieliszka”. Od września lekcje będą prowadzone w szkołach ponadgimnazjalnych w Wejherowie. Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety z ulotkami i plakatami.


Relacja filmowa – "Dbajcie o swoje dzieci. Alkohol w ciąży może je zabić lub trwale okaleczyć!" https://www.youtube.com/watch?v=uYwIz181gWQ


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum