III Pomorskie Obchody Dnia FAS w Starogardzie Gdańskim


Już tylko 10 dni zostało do III Pomorskich Obchodów Dnia FAS w Starogardzie Gdańskim. Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny!

Hasło tegorocznego festynu to: „Mamusiu, nie częstuj mnie alkoholem”.

W programie:

Poznaj świat embriologii

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Embriologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wraz z opiekunem - dr n. med. Małgorzatą Wachulską, zapoznają wszystkich chętnych z rozwojem prenatalnym człowieka - od momentu zapłodnienia aż do chwili narodzin. Szczególną uwagę zwrócą na najwcześniejszy okres tego rozwoju. Jest to bowiem czas największej wrażliwości na działanie różnych szkodliwych czynników. W namiocie embriologów można będzie obejrzeć zdjęcia, wizualizacje oraz film przedstawiający rozwój człowieka w łonie matki.

Mamy nadzieję, że różnorodne i atrakcyjne formy przekazu (prezentacja multimedialna, film o rozwoju prenatalnym, ulotki, foldery, plakaty, zakładki, quizy, puzzle, krzyżówki, kolorowanki) zachęcą do odwiedzenia namiotu embriologów nie tylko dorosłych, ale również dzieci.

Punkty medyczne

Panie położne z Kociewskiego Centrum Zdrowia będą udzielać porad kobietom w ciąży

oraz przekazywać im broszury „ Jak zadbać o zdrowie swoje i dziecka.” Panowie będą mogli otrzymać broszurę „Dla taty.”

Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych - zmierzyć ciśnienie krwi

i zbadać poziom cukru.

Można też będzie zobaczyć, jak się udziela pierwszej pomocy osobie dorosłej i dzieciom.

Chętni będą mogli poćwiczyć udzielanie pomocy – korzystając ze wskazówek ratownika medycznego.

Atrakcje dodatkowe

Wiele dodatkowych atrakcji czeka na najmłodszych - m. in. kącik zabaw, malowanie twarzy, quizy, konkursy z nagrodami. W trakcie festynu zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu, który odbywał się pod hasłem „STOP FAS”.

Na scenie wystąpią dzieci ze starogardzkich przedszkoli, członkowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim oraz zespół „The Safety Pin”.

Odbędą się też zajęcia taneczne Zumba.

Festyn poprowadzi pan Michał Juszczakiewicz, którego zapewne niektórzy z Państwa pamiętają z programu telewizyjnego „Od przedszkola do Opola.”


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum