II Gdańskie Obchody Światowego Dnia FAS

Obchody rozpoczęły się 9.09.2015 r. o godz. 9:09 na ul. Długi Targ przy Złotej Bramie. Obecne podczas wydarzenia dzieci, ich opiekunowie, wolontariusze i przechodnie wypuszczali latawce specjalnie przygotowane na tę okazję przez podopiecznych placówek opiekuńczych i świetlic socjoterapeutycznych, wychowanków rodzin zastępczych, harcerzy i uczniów gdańskich szkół.

Organizatorzy przyjęli latawiec jako symbol dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym. Dzieci te, jeśli się im pozwoli i mądrze prowadzi, mogą "wzbić się w górę"- podobnie jak latawce. Uczestnikom wydarzenia, którzy zebrali się przy Złotej Bramie, została przedstawiona historia Światowego Dnia FAS, a następnie kolorowy korowód z latawcami przeszedł całą ulicę - aż do Zielonej Bramy. W przemarszu wzięły udział dzieci i młodzież, przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska, pracownicy MOPR, nauczyciele i wychowawcy, członkowie organizacji pozarządowych. Najmłodszych uczestników przemarszu- przedszkolaków , a także i starszych, ucieszył występ klowna dmuchającego kolorowe bańki. Podczas wydarzenia wolontariusze rozdawali mieszkańcom Gdańska ulotki zachęcające do abstynencji od alkoholu podczas ciąży. Korowód zakończyło wspólne zdjęcie uczestników wydarzenia przy Zielonej Bramie.

Organizatorami imprezy byli: Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Fundacja na Rzecz Dziecka i Rodziny FAScynacje, a pokaz baniek zaprezentował pan Olaf Orłowski z firmy Kidok. Patronat honorowy objął Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska.


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum