III Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS w Starogardzie Gdańskim


Już dziś zapraszamy na III Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS. Odbędą się one w Starogardzie Gdańskim, 10 września 2016 r., w godz. 11.00 - 15.00 pod hasłem „Ciąża - zero alkoholu”.

Organizują je: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Fundacja „Trzeźwość” z Gdyni, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim.

Patronat honorowy objęli: Starosta Starogardzki, Prezydent Miasta Starogard Gdański oraz Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

W ramach obchodów odbędzie się festyn rodzinny na rynku w Starogardzie Gdańskim. Przewidujemy występy zespołów muzycznych, konkursy z nagrodami dla dorosłych i dzieci. Można też będzie porozmawiać z położną, dowiedzieć się, jak odżywiać się w czasie ciąży, co robić , a czego nie robić, żeby dziecko urodziło się zdrowe. Dla kobiet w ciąży i tatusiów przygotowane są ciekawe broszurki. W namiocie Zakładu Embriologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego można będzie obejrzeć film o rozwoju człowieka, zadać nawet najtrudniejsze pytania embriologom.

Festyn będzie prowadzić pan Michał Juszczakiewicz, który prowadził z telewizji program „Od przedszkola do Opola”.


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum