I Gdańskie Obchody Światowego Dnia FAS

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja „FAScynacje” , Fundacja „Wschodzące Słońce”, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz IFMSA- Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny postanowiły połączyć siły w działaniu w słusznej sprawie i zorganizować obchody Światowego Dnia FAS.

W ramach obchodów w tramwajach kursujących na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Wrzeszcz odbywał się happening zwracający uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą picie alkoholu w ciąży.

Wolontariusze z Centrum Wolontariatu oraz studenci medycyny rozdawali też pasażerom ulotki o szkodliwości picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

Jednocześnie do Gdańskiego Centrum Handlowego organizatorzy zaprosili mieszkańców, w szczególności rodziców wraz ze swoimi pociechami, na wspólne spotkanie, podczas którego rozmawiano o odpowiedzialnym rodzicielstwie. Przed głównym wejściem do Centrum mieszkańcy Gdańska otrzymywali gadżety, ulotki, broszurki ogólnopolskiej kampanii „Ciąża bez alkoholu” i Kampanii STOP FAS.


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum