Zakończenie realizacji projektu "Uchrońmy dzieci przed FAS.Profilaktyka uniwersalna i selektywn

Projekt realizowany przez Fundację dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce" przy bezpośrednim wsparciu (zaangażowaniu) p. Grażyny Rymaszewskiej (Fundacja TRZEŹWOŚĆ) od 19.05.2014 do 15.12. 2014 r. i dofinansowany przez Województwo Pomorskie.

W ramach projektu:

  • Przeprowadzono szkolenie edukatorów programu FAStryga. Wzięły w nim udział 24 osoby - psycholodzy, pedagodzy, pielęgniarki i położne. Szkolenie prowadziła dr n. med. Małgorzata Klecka.

  • Przeprowadzono jedenaście 3-godzinnych konferencji na temat FAS. Odbyły się one w Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie, Kartuzach, Pruszczu Gdańskim, Chmielnie i Sulęczynie. Uczestniczyło w nich ok. 440 osób – nauczyciele, pedagodzy szkolni, pracownicy socjalni, kuratorzy, pracownicy służby zdrowia. Szkolenie prowadziły mgr psychologii - Joanna Węglarz i Agnieszka Jóźwiak. Konferencje organizowano wspólnie z: Urzędem Miasta w Starogardzie Gdańskim, MOPS i GOPS w Kościerzynie, GOPS w Chmielnie i Sulęczynie, PCPR w Pruszczu Gdańskim.

  • Zorganizowano I Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS w Chmielnie (więcej w zakładce Obchody Dnia FAS).

  • Wyprodukowano spot edukacyjny "Dlaczego ona nie pije?" (w zakładce materiały-wideo <<klik>>). Spot zamieszczono na YouTube.

  • Przeprowadzono 70 zajęć z młodzieżą - w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (w oparciu o scenariusz T. Jadczak - Szumiło i K. Kałamajskiej - Liszcz "Biorę odpowiedzialność"). Uczestniczyło w nich ok. 1300 uczniów.


Specjalne podziękowania za pomoc przy realizacji projektu dla p. Kierownik GOPS w Chmielnie (obecnie Dyrektor) Gabrieli Jóskowskiej; p. Patrycji Dziewiątkowskiej z Urzędu Miasta Starogard Gdański (obecnie pracownik SP ZOZ Przychodnia Lekarska), p. Marka Hojczyka z PCPR w Pruszczu Gdańskim.


Zdjęcia z Konferencji w Sulęczynie


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

Archiwum